„Ботев” продължава успешната серия, “канарчетата” поздравиха от трибуната феновете

„Ботев” вкара три и допусна само един гол при домакинството си на „Черно море” и продължава серията  без загуба през пролетта. „Канарчетата” играха пред празни трибуни, изтърпявайки наказание.  Феновете на „Ботев” обаче ревностно подкрепяха своите любимци от непосредствена близост до централния вход на стадиона. И двата тима започнаха отворено срещата. В самото начало Вандер Виейра направи два остри пробива, но атаките не завършиха с гол. В 7-та минута „жълто –черните” получиха възможност да изпълнят свободен удар от границата на наказателното поле, но ударът на Галчев отиде в ръцете на Китанов.Минута по-късно капитанът на гостите Георги Илиев нанесе плътен удар от точката на дузпата, а топката беше отклонена в корнер.

„Канарчетата” поведоха в 18-та, когато Вандер Виейра нахлу остро, подаде към Огнянов, който центира  и Неделев показа че има усет да бележи – 1:0. След попадението на „Ботев” моряците потърсиха пролуки към вратата на домакините, но защитниците демонстрираха съгласувани действия и пред Стаховяк беше спокойно.

В 32-та Бобан Грънчаров можеше да вкара след многоходова комбинация. До 2:0 се стигна само три минути след това, когато Перейра нахлу по левия фланг, продължи  към Цветков и неговото центриране беше превърнато в гол от Мариан Огнянов. „Канарчетата” продължиха да имат игрово превъзходство.

В 45-тата Георги Илиев от гостите отправи плътен удар, който Стаховяк изби в корнер.

През втора част футболистите на „Черно море” излязоха със силна аквивизираност и търсеха гола . Не след дълго Симеон Райков с хубав фалц намали на 2:1. „Моряците” продължиха да гледат към вратата на „канарчетата”, но същевременно домакините направиха няколко контри и атаки с дълги подавания по десния фланг, където заигра влезлият на смяна Луис Педро. Той демонстрира бърза реакция с топката и на  няколко пъти затрудни вратаря на „Черно море”. И Мариан Огнвянов изскочи при бързо подаване с Цветков, но Китанов излезе и предотврати опасността.

В 79 –та Виейра центрира на предна греда от корнер и Луис Педро с повратливо движение от малкото на казателно поле оформи 3:1.

След двубоя „канарчетата” се изкачиха най-горе на трибуната, намираща се вляво от централната ложа, поздравявайки своите фенове под бурните им възгласи пред „Колежа”.