Таблото на “Колежа” изписа: 5:0 за “канарчетата”

„Ботев” записа изразителна победа срещу Пирин (ГД) с 5:0. „Канарчетата” потърсиха гола от самото начало, но остри пробиви на Вандер Виейра, Артур Енрике и Луис Педро не завършиха с попадение. Топката не пожела да влезе във вратата на гостите и в 24-та минута, когато няколко футболисти на „Ботев” от непосредствена близост я насочваха към мрежата един след друг. Малко след това Галчев изведе Педро в атакуваща позиция, но Абдиков излезе съобразително и предотврати. В 37-та обаче Луис Педро откри резултата, след като получи хубав пас в коридор и прати топката в мрежата на Пирин (ГД). В следващата минута Неделев изведе Костов, но резултатът остана същият. „Канарчетата”  обаче удвоиха  в 37-та, когато Цветков намери Педро, той пое, стреля, Абдиков отби, но влезлият като смяна на контузения Виейра Тодор Неделев засече топката и я прати в мрежата за 2:0.

В 41-та Иван Цветков отигра майсторски ситуация в наказателното поле, но кълбото се удари в горната греда на противноковата врата.

„Канарчетата”  започнаха с гол и второто полувреме, след като в 49-та Мариан Огнянов със забележителна левачка оплете топката в горния десен ъгъл на Абдиков. Цветков разизгра по десния фланг в пеналта, а Огнянов посрещна отклонената пред наказателното поле топка и беше точен – 3:0. След петнайсет минути Станислав Костов нахлу отдясно и намери Неделев на отсрещния фланг, като националът от школата на „Ботев” се разписа за 4:0. В добавеното време на срещата Педро вкара втория си гол в мача, оформяйки забележителния резултат от 5:0.

Принудителни смени съпътстваха в този мач треньора на пловдивчани  Станимир Стоилов. Освен Вандер Виейра той замени поради контузия и Спрокел. На неговото място  влезе Христов, който заигра като десен бек, а в централен защитник се преквалифицира Марлон Перейра. Двубоят потвърди прогнозата на Мъри Стоилов, че развоят на срещата ще зависи от представянето на неговите футболисти. Очаквайте на www.kupih.com какво казаха двамата треньори на пресконференцията след срещата.