изкуството на стила
Home » 100 г. ФК "БОТЕВ" » „Канарчетата” направиха втора пролетна петица, Мъри укроти литнала в тъча топка

„Канарчетата” направиха втора пролетна петица, Мъри укроти литнала в тъча топка

18.05.2013, Тенчо Дерекювлиев Публикувано в 100 г. ФК "БОТЕВ", Новини

„Ботев” Пд спечели с 5:0 срещу „Ботев” Враца на Колежа. С гол от дузпа на Цветков „канарчетата” поведоха в 12-та минута, когато за повалянето на голмайстора в наказателното поле вратарят на госитте Митов получи и червен картон. „Ботев” Пд владееше инициативата, макар и вторият гол да дойде чак в 33-та, когато Грънчаров с фин пас пренасочи центираната от корнер топка към дебнещия измежду защитниците Иван Цветков и той технично я прати в мрежата. Минути преди края на полувремето Цветков насочи хубав пас вляво към Огнянов, който засече за 3:0.

През второто полувреме Галчев отбеляза четвъртия гол, след като в 71-та му асистира влезлият на смяна юноша Серкан Хюсеин. Малко по-късно Станислав Костов оформи 5:0, като имаше добри възможности да отбележи и преди това.

Добър мач. Не се отпуснахме, контролирахме топката. Отборът държа добър ритъм, каза на пресконференцията старши треньорът на победителите Станимир Стоилов. В началото на срещата Мъри демонстрира техника, след като спря забележително с крак излетяла в тъча висока топка, избита от гостите.

След червения картон отборът на „Ботев” наложи своя стил на игра., с много разигравния и атаки по фланговете. И ние допуснахме грешки, но и „Ботев” има добри футболисти, заяви наставникът на гостите Антони Здравков