изкуството на стила
Home » 100 г. ФК "БОТЕВ" » „Ботев” почна ефективно в Лига Европа

„Ботев” почна ефективно в Лига Европа

05.07.2013, Тенчо Дерекювлиев Публикувано в 100 г. ФК "БОТЕВ", Новини

„Канарчетата” започнаха успешно в първия мач от първия предварителен кръг на Лига Европа. „Ботев” Пд победи Астана (Казахстан) с 1:0 като гост. Халфът Томаш Иршек се разписа за пловдивчани. Иршак прати топката в горния десен ъгъл на домакините, след като раизгра с Анисе, а преди това защитата на “Астана” бе избила центриране на Вандер Виейра.

През първата част Вандер също имаше възможност да бъде голмайстор, ударът му мина край гредата. Бразилецът пробва да вкара и в началото на второто полувреме, но топката отиде във вратаря на домакините. После и новото попълнение на „канарчетата” Анисе се оказа в изгодна позиция, неговият удар обаче не стигна мрежата на „Астана”. Голова възможност се откри пред многофункционалния Йордан Христов, но резултатът остана непроменен.

“Ботев” реагира правилно на домакинските опити за изравняване и „канарчетата”  излизат с преднина на 11 юли за мача реванш в Бургас.

„Ботев”: Стаховяк, Христов, Спрокел, Грънчаров, Минев, Иршак, Галчев, Вандер (88-Неделев), Ромарио (74-Дяков), Анисе (90-Костов), Огнянов