„Ботев” би 2:0 чешки тим

„Ботев” Пловдив победи с 2:0 „Дукла” Прага в третата си контролна среща в Агия Напа. Борис Галчев и Хабиб Бамого са реализаторите за “канарчетата”. Те демонстрираха по-голяма активност. Неделев, Костов и новото попълнение Луис Педро бяха близо до гола през първата част. „Канарчетата” записаха 2:0 в последните пет минути: след мощен удар на Галчев от трийсетина метра и гол на Бамого, оползотворил центиране на Данчо Христов.

Като цяло задържаме нивото, което показахме в предишната среща. През първото полувреме имаше добра организация в нашата игра, имахме добри положения за гол, които не успяхме да реализираме. През втората част не бяхме компактни и играта се разпокъса. Смятам, че има известно отстъпление що се отнася до организацията и дисциплината, които показахме в предишната проверка, заявява пред клубния сайт наставникът Станимир Стоилов. Хубавото е, че футболистите продължават да се стараят и показват желание за игра. Във всеки мач имаме и положителни неща, които трябва да запазваме и демонстрираме във всяка следваща среща. При всички положения ни чака още много работа, добавя Мъри.